Më shumë
  Home Libra Arben Çokaj – Mrekulli n’katror – poezi
  Shitje !

  Arben Çokaj – Mrekulli n’katror – poezi

  Original price was: €10,99.Current price is: €10,00.

  Kategoria:

  Përshkrimi

  Libri gjendet gjithashtu në libraritë:
  Shkodër:
  1. Libraria e librit universitar, Pedonale
  2. Ora e Shkodrës, para postës


  Arben Çokaj, “Mrekulli n’katror“, poezi, botoi Sh. B. “FIORENTIA“, Shkodër 2023, faqe 220. ISBN : 978 992 838 236 8

  Gjekë Marinaj, PhD, kandidat për çmim Nobel në letërsi:
  Në sferën e poezisë bashkëkohore shqipe, përmbledhja poetike Mrekulli n’katror e Arben Çokajt qëndron si një manifestim triumfues i erudicionit ndërdisiplinor. Për syrin e tij erudit, poezia nuk është thjesht një përzierje fjalësh të lidhura bukur, por një ekspozim i strukturës më të brendshme të shpirtit njerëzor.


  Shefqet Dibrani, poet, shkrimtar dhe studiues dardan:
  Tashmë, Arben Çokaj është poet! E gjithë poezia është tërësi tematike, që lidhet ngushtë me jetën e poetit, me meny­rën e jetesës dhe të mbijetimit, qoftë në vitet e tranzicionit kaotik e qoftë më pas nëpër zhvillimet tjera sociokulturore në Shqipëri dhe përgjithësisht në hapësirën shqiptare në Ballkan.

  Arti dhe poezitë janë më të forta se luftërat dhe dikta­turat, ato mund të shijohen e lexohen kurdo dhe në secilën kohë. Poezitë e këtij libri janë të mishëruara me angazhimin real e të drejtpërdrejt të poetit, dhe në këtë kohezion kaotik, kulturor e politik, bëhet më e veçantë.

  Rishikime

  Nuk ka rishikime ende.

  Bëhu i pari që rishikon “Arben Çokaj – Mrekulli n’katror – poezi”

  Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e kërkuara shënohen me *

  POSTIMET E FUNDIT