Më shumë
  Home Libra PDF Vasa Çubriloviq, “Dëbimi i shqiptarëve”, (1937)
  Sale!

  Vasa Çubriloviq, “Dëbimi i shqiptarëve”, (1937)

  Original price was: €10,00.Current price is: €0,00.

  Category:

  Description

  Memorandumi famëkeq i Vasa Çubriloviq, “Dëbimi i shqiptarëve”, (1937), u shkrua si propozim për akademinë serbe dhe u përdor herë pas here nga pushtetarët serbë, si Rankoviqi etj., i cili i dëmtoi mjaft shumë, por nuk arriti t’i zhdukë shqiptarët nga trojet e tyre.

  Dokumenti në fjalë është përkthyer në anglisht nga Robert Elsie, e më pas versioni anglisht është përkthyer në shqip nga Arben Çokaj

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “Vasa Çubriloviq, “Dëbimi i shqiptarëve”, (1937)”

  Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e kërkuara shënohen me *

  POSTIMET E FUNDIT